+38

+38 (066) 519 5757
+38 (093) 463 5757 

Як знайти гарного нотаріуса?

Більшість людей користується послугами нотаріуса, але вибір спеціаліста у цій сфері вважають не суттєвим. А дарма. Основна причина такого відношення – не розуміння ролі конкретної людини у багатьох процесах пов’язаних з завірянням документів. Нотаріус, окрім того, що вчиняє нотаріальні дії, забезпечує правильність і безпеку всіх необхідних процедур.

 

Нотаріус це досить давня професія. Першими нотаріусами можна вважати писарів (з латинської notarius – писарь), які записували усі події, що відбувались у місті. Але батьківщиною нотаріату прийнято вважати Стародавній Рим. Ще у ll-lll столітті н.е. при Римській церкві були працівники, які допомагала громадянам складати договори, скарги, проекти угод. Не дивно, що з розвитком документообігу, ця професія не лише не зникла,  а й отримала розвиток і уявити сьогоднішнє суспільство без нотаріусів просто неможливо.

Для того, щоб обрати нотаріуса слід розібратись, які функції і послуги виконують сучасні представники цієї професії. Насправді їх не так багато, це:

  • завіряння необхідних паперів
  • аналіз і підтвердження справжності документів, підписів
  • кваліфіковану консультацію
  • підтвердження вчинення нотаріальних дій

Гідний спеціаліст цієї професії має володіти такими якостями:

1) компетентність;

2) досвід роботи зі спірними питаннями, які підлягають оскарженню в суді;

3) готовність відстоювати здійснені ним нотаріальні дії;

4) бажання допомогти клієнту у вирішенні його питання;

5) кваліфікований персонал;

6) комфортний офіс, призначений для проведення переговорів, перевірки документів, підрахунку грошей, а також необхідне обладнання;

7) зручний графік роботи.

Варто відмітити, що існують державні і приватні нотаріуси. До певного часу між ними існувала суттєва різниця, тому що певні нотаріальні дії дозволялось робити лише державним нотаріусам. Але, після того як були внесені зміни до Закону України «Про нотаріат», повноваження приватних і державних нотаріусів повністю зрівнялись. Залишились лише відмінності у режимі роботи, способі оплати за надані послуги та їх вартості.

 

При виборі гідного нотаріуса варто прислухатись до рекомендацій родичів та знайомих, які користувались послугами та залишились задоволені роботою певного спеціаліста у цій сфері. Тоді як немає кому порекомендувати нотаріуса, слід хоча б почитати відгуки на спеціалізованих форумах. Якщо ж необхідність звернення до нотаріуса пов’язана з купівлею-продажем нерухомого майна і супроводжується надійним агентством нерухомості, то варто довіритись їхньому вибору.

     Правильний вибір нотаріуса забезпечить якість, швидкість і безпеку всіх необхідних нотаріальних дій.

Поделиться
country.ua