+38

+38 (066) 519 5757
+38 (093) 463 5757 

Чи вигідно інвестувати в нерухомість?

         Зараз, в часи нестабільної економічної ситуації, все більше людей занепокоєні питанням куди безпечно можна вкласти гроші. Ще кілька років тому можна було покласти свої збереження на банківський депозит і отримати непоганий прибуток. Але, після хвилі банкрутств банків, а також непередбачуваних коливань валютного курсу, безпечними і прибутковими такі вкладення назвати важко. Наразі, в пошуку інших сфер для інвестування, багато хто звертає увагу на нерухомість. Давайте розберемось чи насправді інвестувати в нерухомість вигідно і безпечно.

На даний момент ринок житлової нерухомості чітко розділився на два сектори, новобудови і старий житловий фонд, з різнонаправленими векторами. Старий житловий фонд перебуває в стадії стагнації, з кожним роком втрачаючи в вартості квадратного метра. В той же час ринок новобудов перетнув межу мінімальної вартості квадратного метра  і з кожним роком вартість стає вищою. На це є об’єктивні причини. Більшість Київського старого житлового фонда знаходиться в дуже поганому стані, починаючи з занедбаних під’їздів, старих ліфтів, проблем з гарячим водопостачанням в літній період, непомірних платежів за централізоване опалення і відсутність зовнішнього утеплення. Та все ж таки квартири в старих будинках можна розглядати в якості інвестицій для подальшої здачі в аренду. Новобудови Києва позбавлені більшості цих недоліків, але прив’язка до центрального опалення і гарячого водопостачання все ж є в певній мірі мінусом.

Розглядаючи інвестування в нерухомість з точки зору найбільшої ліквідності інвесторам слід звернути увагу на передмістя. Одним з найбільш привабливих напрямів, зважаючи на близькість до Києва, розвиненість інфраструктури і вартість житла, є Ірпінський регіон.

Можна відмітити три напрямки для інвестування в новобудови.

Перший – це купівля нерухомості на стадії будівництва з подальшим перепродажем після здачі будинку в експлуатацію. Досить вигідно можна придбати квартиру на початковій стадії будівництва, чи скориставшись однією з акційних пропозицій забудовника. В майбутньому цю ж кватиру можна продати на 15-20% дорожче порівняно з початковою вартістю. Але, це інвестиції на досить тривалий термін – 12 – 18 місяців.

Другий – це купівля житлової нерухомості на фінальній стадії будівництва для того, щоб після здачі будинку в експлуатацію зробити ремонт і продати, як квартиру з ремонтом. Цей варіант підійде тим хто не може довго чекати і має певний досвід, і певний людський ресурс для виконання ремонту.

Третій – це купівля комерційної  нерухомості в майбутньому з можливістю отримання постійного пасивного доходу за рахунок оренди. Термін окупаємості тут найдовший.

Отже, який з напрямків обрати залежить тільки від Вас. Як сказав відомий американський бізнесмен та інвестор Роберт Кійосакі: «Нерухомість – могутній інструмент інвестування для всіх хто хоче досягти фінансової незалежності». Сподіваюсь ця стаття допоможе Вам в цьому.

Поделиться
country.ua